Przejdź do treści

Pytania i odp

1. Czy w projekcie mogą uczestniczyć dzieci klas młodszych?

W związku z pytaniami o możliwość uczestniczenia w projekcie uczniów klas młodszych, dopuszczamy regulaminowo do udziału również dzieci poniżej klasy szóstej, bez względu na wiek. Jednocześnie informujemy, że nie tworzymy nowej kategorii wiekowej i wszystkie prace będą oceniane łącznie.

2. Ile prac trzeba przesłać do konkursu?

Wyjaśniamy, że każda szkoła, która zgłasza udział w konkursie poprzez przesłanie ankiety beatyfikacyjnej, sama decyduje, jakie 4 kategorie z 10 zaproponowanych będą konkursowymi oraz obowiązkowo realizuje zadanie nr 10 (projekt znaczka). Szkoła wybiera po jednej pracy z każdej z tych 5 kategorii  i przesyła 5 najlepszych prac – po jednej z 4 wybranych przez siebie kategorii oraz jedną obowiązkową. Przy każdej z prac szkoła określa kategorię, w jakiej zgłoszona jest praca. Do tych 5 prac (przesłanych obecnie wyłącznie elektronicznie) należy dołączyć kartę zgłoszenia w konkursie z klauzulą RODO. Karta oraz dane kontaktowe znajdują się na stronie https:  //poznajprymasatysiaclecia.pl/, w zakładkach “Zadania projektu” oraz “Dokumenty do pobrania”.

3. Sytuacja w kraju. Czy to ma związek z projektem?

W związku z nadzwyczajną sytuacją w kraju i zawieszeniem terminu beatyfikacji, oczekujemy nowej daty uroczystości, pracując nad projektem Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary.

W projekcie może brać również szkoła, która nie przesłała dotąd ankiety beatyfikacyjnej. Termin nadsyłania prac konkursowych to 31 maja  2020 r.  Ankiety można również dosyłać wraz ze zgłoszeniem udziału w konkursie (nawet w przypadku nieplanowania udziału w uroczystości beatyfikacyjnej).

4. Gdzie znajdują się aktualne informacje o konkursie?

Zachęcamy do wejścia i polubienia naszych stron na Facebooku, gdzie będą zamieszczane aktualności związane z beatyfikacją oraz z projektem “Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”

5.  Kiedy wysłać zgłoszenie udziału w konkursie?

Wystarczy wypełnić ankietę udziału w beatyfikacji wraz z deklaracją udziału w konkursie – do 31 kwietnia 2020 roku. Kartę zgłoszenia wraz z klauzulą RODO można wysłać wraz z pracami konkursowymi. Termin wysyłki prac (wyłącznie drogą internetową) – do 31 maja 2020 roku.