FINAŁ PROJEKTU

Szanowni Państwo!

Witamy serdecznie i powracamy do zapowiadanego na 28 października finału projektu „Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”.

Jest to szczególny dzień. W 1956 roku, 28 października Prymas został uwolniony po trzyletnim więzieniu i powrócił do Warszawy, odzyskując swoje tytuły i pozycję.

Jak zapowiadaliśmy, z powodu pandemii zakończenie projektu nastąpi w trybie online. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą uczestniczyć z nami w podsumowaniu projektu, do komputerów o godzinie 12.00. Na Facebook i tu  i na stronę ….

Materiał podsumowujący projekt będzie dostępny na naszych stronach.

Dziękujemy Wam za to, że mogliśmy – pomimo tak trudnych warunków – zrealizować projekt, oczekując wciąż beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Spotkajmy się online w środę 28.10.

KOMUNIKAT DLA SZKÓŁ, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W KONKURSIE

Wyruszają do Was paczki z nagrodami i certyfikatami potwierdzającymi udział w projekcie „Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”. Będą w szkołach w ciągu najbliższych dni.

Każda szkoła biorąca udział w projekcie otrzymuje certyfikat udziału w kopercie zaadresowanej na adres szkoły. Do niektórych placówek dotrze kilka przesyłek, zaadresowanych imiennie dla laureatów konkursu.

Z powodu pandemii nie możemy osobiście wręczyć nagród zwycięzcom. Chcielibyśmy, aby dzieci miały jak największą satysfakcję i czuły się wyróżnione. Wyobrażamy sobie, jaką radość sprawiłoby otrzymanie nagrody w gronie kolegów i nauczycieli. Mamy nadzieję, że rekompensatą za niemożność przeprowadzenia uroczystego wręczenia nagród jest wysłanie przesyłki na nazwisko ucznia. Wiemy, że samo rozpakowywanie może być powodem do radości z niespodzianki. Dlatego postanowiliśmy zaadresować osobno paczki dla laureatów, na konkretne nazwiska.

Bardzo prosimy, aby uwzględnić tę informację i przez nieuwagę nie rozpakować imiennych paczek, a przekazać je w miarę możliwości dzieciom – laureatom konkursu – do rąk własnych.

Będziemy niezwykle radzi, jeśli udostępnicie nam choćby odrobinę ich radości, przesyłając zdjęcia lub filmiki z wręczenia nagrody, z jej rozpakowywania. Choćby miało to nastąpić w domu ucznia, wierzymy, że można udokumentować taką chwilę.  Prosimy o te materiały. Będą stanowiły uwieńczenie Waszej pracy i udokumentują finał projektu. Wiemy, że obecnie sytuacja epidemiczna uniemożliwia zorganizowanie uroczystości w szkołach. Dlatego prosimy o niewiele, o tyle, ile można zrobić, aby uwiecznić ten moment radości i chwały dla laureatów, ich wychowawców oraz rodziców.

Bardzo dziękujemy Wam za  trud włożony w realizację projektu i prosimy o to, aby pomimo niemożności spotkania, pozostał z nami dokument w postaci zdjęć czy filmików z momentu otrzymania nagród przez laureatów.

Zapraszamy w środę 28 października o godzinie 12.00 do komputerów na podsumowanie projektu online.

Jeszcze raz dziękujemy. Gratulujemy!