Wyniki konkursu

Drodzy Państwo!

W związku z sytuacją epidemii i wyjątkowymi okolicznościami, realizacja projektu “Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary” odbywała się w niecodziennych warunkach. Pomimo tego, jak wiecie, podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu projektu, traktując go jako formę przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, na którą wciąż czekamy.  Udało nam się zamknąć pierwszy etap konkursu.

Dziękujemy Wam, że włączyliście się w projekt i podołaliście temu  zadaniu, wbrew okolicznościom i pomimo utrudnień.  Tym bardziej cenimy wysiłek oraz zaangażowanie wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tak licznych prac. Jesteście wspaniali. Bardzo dziękujemy każdej osobie, która była zaangażowana w realizację zadań.

Wyszliśmy naprzeciw prośbom wielu szkół o przedłużenie czasu przygotowywania prac i ich wysyłki, gdyż zależało nam, aby każda zainteresowana szkoła miała szansę wziąć udział w projekcie.

W związku z powyższym przesunęliśmy końcowy etap projektu na następny rok szkolny.

Wyniki konkursu ogłosimy na początku września 2020 roku i powiadomimy Was o finale projektu, jego terminie oraz formie. 

Życzymy wszystkim szkołom, nauczycielom, pracownikom, uczniom i ich rodzinom  wspaniałego odpoczynku oraz powrotu po wakacjach z nowymi siłami. Do zobaczenia!

Mamy nadzieję, że niebawem zostanie wyznaczona nowa data beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i spotkamy się na uroczystości w dużym gronie naszej Rodziny Szkół Prymasowskich!

#BeatyfikacjaPrymasa #PrymasWyszyński

Zapraszamy nadal na nasze strony www i na Facebook.

 

 

Czekamy nadal na prace. Jesteście wspaniali!

 

Dziękujemy za wspaniałe prace, za Wasze zaangażowanie. Odpowiadamy na pytania, piszcie!

Zachęcamy tych, którzy nie zapytali i odpowiadamy: TAK! Możecie dosyłać jeszcze prace. Wiemy, że nie udało się wszystkiego skompletować, że był świąteczny weekend. Czekamy!

Wszystkim dzieciom, mniejszym i większym życzymy radości, miłości, spełnienia i zdrowia. Oraz żebyśmy mogli normalnie się spotykać, bawić, rozmawiać.

 

39. rocznica śmierci Prymasa Wyszyńskiego, 28 maja

Tak Polska żegnała Prymasa Tysiąclecia:  “Dnia 28 maja br. o godzinie 4.40 w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w swojej rezydencji w Warszawie zmarł Jego Eminencja Kardynał Stefan Wyszyński, Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński i Warszawski, Prymas Polski”. – ogłosił sekretariat Prymasa. Tłumy ludzi wyległy na ulice, rząd ogłosił 3 dni żałoby narodowej.

Kronika udokumentowała uroczystości pogrzebowe 31 maja 1981 roku.

W tym szczególnym  dniu można przeczytać i zobaczyć wiele informacji o Prymasie.

Od dzisiaj, 28 maja na Jasnej Górze rozpoczyna się „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego”

– to inicjatywa modlitewna, do której zaprasza abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.  Rozpocznie się ona dnia 28 maja, w dzień 39. rocznicy śmierci Kardynała Wyszyńskiego, a zakończy 25 sierpnia, czyli w przeddzień Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.”  Więcej przeczytacie tutaj: 

Gość.pl udostępnił elektroniczne bezpłatne opracowanie pt.” Pasterz. mistyk, mąż stanu. Czekając na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego”.

Darmowe e-wydanie do pobrania:

 

XI (duchowa) Pielgrzyma Szkół Prymasowskich na Jasną Górę 20 maja 2020 roku

Pięknie dziękujemy za łączność wszystkich podczas tej niecodziennej pielgrzymki, za  wspólną modlitwę, za oprawę muzyką i śpiewem. Dziękujemy księdzu Jonaszowi Sowińskiemu i Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski z Czerwiennego koło Zakopanego. Pomimo tych trudnych warunków, jesteśmy rodziną!

Oto link do nagrania całej Mszy Świętej 

Poniżej są linki do materiałów o pielgrzymce w mediach:

Studio TV Niedziela

O naszej pielgrzymce napisano również w:

Vatican News

Ekai

częstochowskie 24

niedziela.pl

jasnagora.com

radiojasnagora.pl

Fiat.fm

 

Duchowa pielgrzymka Stowarzyszenia  na Jasną Górę 20 maja 2020 roku, godzina 9.30

W tym roku nie może odbyć się tradycyjna majowa pielgrzymka szkół
im. Prymasa Tysiąclecia, z powodu pandemii. Dlatego pragniemy połączyć się duchowo z Jasną Górą. W środę 20 maja rodzinę Szkół Prymasowskich będzie reprezentował w Częstochowie poczet Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski z Czerwiennego koło Zakopanego.

Zapraszamy do duchowej łączności z Jasną Górą! Msza będzie sprawowana przez o. Jonasza Sowińskiego w intencji naszych szkół oraz beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego.

 

Można nadal zgłaszać udział w konkursie

Wszystkie szkoły mogą wziąć udział w projekcie “Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”.

Jeśli szkoła nie bierze udziału w uroczystościach beatyfikacji  i nie przesłała ankiety,  a chce brać udział w konkursie, może to zrobić. Wystarczy przesłać ankietę z zaznaczeniem, że nie biorę udziału w beatyfikacji – wskazując osobę odpowiedzialną za projekt. Drugim sposobem jest przesłanie karty zgłoszenia w konkursie, wraz z pracami.

dokumenty do pobrania

Termin nadsyłania prac to 31 maja 2020 roku.

Zapraszamy! Czekamy!

Przedłużamy termin nadsyłania prac

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, za przesyłane prace!

Biorąc pod uwagę  pytania i prośby niektórych szkół oraz obecne utrudnienia organizacyjne, przesuwamy termin nadsyłania prac na 31 maja 2020 roku.

Oczekujemy beatyfikacji i nowego terminu uroczystości, przygotowując się do niej także poprzez prowadzenie projektu “Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”.

Przypominamy, że w konkursie mogą również brać udział te szkoły, które nie zadeklarowały przyjazdu na beatyfikację i nie przesłały ankiety beatyfikacyjnej. Zapraszamy!

Jeszcze raz podkreślamy, że oczekujemy pięciu prac przesłanych elektronicznie, po jednej z każdego zadania. Szkoła wybiera cztery zadania i przekazuje do konkursu najlepsze prace z każdej kategorii: cztery wybrane zadania plus piąte obowiązkowe – projekt znaczka.

Jeśli rodzice nie mogą wysłać skanu lub dostarczyć oryginału oświadczenia, prosimy o zdjęcie. Może być to ręcznie spisany dokument, jeżeli rodzice mają trudności z jego wydrukowaniem.

Zapraszamy do polubienia i odwiedzania naszych stron na Facebooku, gdzie umieszczane są dodatkowe informacje:  Szkoły Prymasa Wyszyńskiego oraz Poznaj Prymasa Tysiąclecia .

Prosimy o pytania, pozostajemy Waszym  pogotowiem konkursowym!

Przesunięcie terminu beatyfikacji.
Projekt Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary trwa bez zmian!

Zamieszczamy poniżej komunikat w sprawie zmiany terminu beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Jednocześnie informujemy, że projekt Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary trwa.

Czekamy na kolejne prace.  Jeśli macie Państwo pytania, prosimy o kontakt. Jesteśmy wciąż Waszym pogotowiem konkursowym.  Będziemy kontynuować działania, oczekując nowego terminu beatyfikacji i w ten sposób również przygotowując się do uroczystości.

“Prymas wiele razy w swoim życiu miał ‘pod górkę,  trudności pojawiły się nawet teraz. ” – powiedział kardynał Kazimierz Nycz.  “Ale cieszymy się i mamy nadzieję w tym, że beatyfikacja jest pewna, ogłoszona przez Papieża”.

Pojawiają się komentarze, że Prymas jest patronem uwięzienia i izolacji. Jednak trzeba pamiętać, że on nigdy nie poddawał się i kontynuował swoje dzieło w każdych warunkach.

Będziemy z Wami w stałym kontakcie również po zamknięciu projektu, koordynując przyjazd delegacji szkół na uroczystość beatyfikacji.

Komunikat w sprawie beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

28 KWIETNIA 2020

Zamieszczamy komunikat kard. Kazimierza Nycza z decyzją w sprawie beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, którą zaplanowano na 7 czerwca 2020 roku

Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, z akceptacją Watykanu zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii, z wyprzedzeniem czasowym, umożliwiającym odpowiednie przygotowanie bezpośrednie.

Pandemia zagrażająca zdrowiu i życiu ludzi, uniemożliwia przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości. Na pierwszym miejscu musi być troska o bezpieczeństwo ludzi. Z tego też powodu także Stolica Apostolska ograniczyła organizację uroczystości religijnych i działalności legatów papieskich.

Biorąc pod uwagę wielkość i powszechną znajomość nowego Błogosławionego, musimy umożliwić udział w uroczystościach beatyfikacyjnych szerokiej rzeszy wiernych, także Polakom i gościom z zagranicy. Z tego względu, po ustaniu pandemii, zorganizujemy uroczystość beatyfikacyjną w Warszawie w sposób godny i podniosły, a równocześnie skromny i uwzględniający przewidywane skutki pandemii.

Zawieszony, a nie rozwiązany, pozostaje Komitet przygotowujący beatyfikację. Wzorowa współpraca z władzami państwa i Warszawy w przygotowaniu beatyfikacji będzie miała swoją kontynuację, za co już teraz dziękuję.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski